netto brutto

SUMA SOLUTIONS Sp. z o.o. jest firmą rodzinną, która została założona w 1989 roku. Od tego czasu jest nieprzerwanie związana z rynkiem security. Firma z ogromnym doświadczeniem, prekursor systemów wideo IP w Polsce, obecna na rynku monitoringu wideo IP praktycznie od początku jego istnienia.

Naszą filozofią jest dostarczanie systemów klasy premium, gwarantujących dobrą jakość rozwiązania i gwarancję zabezpieczenia mienia tak w warstwie fizycznej jaki w informatycznej. Nie bez znaczenia dla nas, jako odpowiedzialnego importera, jest środowisko i ślad ekologiczny a co za tym idzie wprowadzanie do oferty tylko systemów cechujących długi cykl życia i możliwe długi okres napraw pogwarancyjnych.

Nasze trzydziestoletnie doświadczenie biznesowe, wiedza i koncesjonowany profil działalności w MSWiA, oraz kompetencje pracowników gwarantują wysoką jakość projektowanych systemów i bezpieczeństwo wrażliwych danych dotyczących systemów ochrony. Połączenie jakości oferowanych przez nas produktów oraz usług powoduje to iż SUMA SOLUTIONS znajduje się ścisłej czołówce rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. 

VIPOS.PL jest naszym sklepem internetowym B2B. Sklep prezentuje tylko wybrany asortyment oferty SUMA SOLUTIONS SP.ZO.O. Pozostały asortyment jest dostępny tylko w sprzedaży bezpośredniej.

DOSTAWCY

2023 /2024

Aktualny profil firmy obejmuje trzy segmenty branżowe:

• Sprzedaż projektowa - dostarczamy specjalizowane rozwiązania wideo monitoringu dla branży kolejowej, paliwowej, monitoringu miast i szeroko rozumianego handlu.

• Sprzedaż dystrybucyjna - dostarczamy od odsprzedaży, rozwiązania do monitoringu wideo ip, dla firm branżowych w ramach indywidualnych umów o współpracy branżowej.

• Sprzedaż hurtowa i B2C - dostarczamy urządzenia do monitoringu w modelu hurtowym i detalicznym. 

••••••••••••••••••••

2021-2023

W latach 2021 do 2023 firma skupia się na obszarze sprzedaży projektowej, pogłębiając współpracę ze swoimi kluczowymi partnerami biznesowym. W 2023 rozszerza sprzedaż o segment SMB i B2C w obszarze e-commerce.

2016-2020

Od 2016 roku równolegle do naszych działań wdrażaliśmy razem z VIVOTEK INC wspólny projekt reprezentacji producenckiej pod nazwą VIVOTEK Polska. Powstała autoryzowana sieć partnerów VIVOTEK z programem szkoleniowym, strukturą kanałową i organizacyjną. Powstał model sprzedaży drobnicowej i projektowej wraz z równoległym modelem szkoleniowo-motywacyjnym. Wspólnie wdrożyliśmy duże instalacje projektowe na rynku kolejowym i w infrastrukturze monitoringu publicznego i kolejowego, horeca i automotive.

2015-2016

W latach 2015-2016 firma skupia się modelu dystrybucji i imporcie produktów liderów rynku telewizji przemysłowej IP. Większość z nich to ścisła czołówka branży monitoringu wideo IP, wyznaczająca standardy i kierunki rozwoju dla całego sektora. W ramach firmy funkcjonują działy – sprzedaży, projektowy, organizacyjny, które oferują szereg usług. Firma pozyskuje do współpracy nowych partnerów, rozszerzając ofertę o jakościowe rozwiązania oraz otwiera się na nowy segment rynku Smart home oferując po raz pierwszy w swojej historii urządzenia Sigma Casa do budowy nowoczesnego domu.

Kolejne lata to dynamiczny rozwój firmy poparty licznymi nagrodami, certyfikatami i wyróżnieniami. Nawiązując współpracę i podpisując umowy na dystrybucję produktów światowych liderów branży monitoringu wideo IP, SUMA z firmy działającej na lokalnym rynku stała się uczestnikiem rynku ogólnopolskiego. Pięć razy z rzędu odznaczono nas prestiżowymi nagrodami Gazel Biznesu i Diamentów Forbesa. Nasza oferta rozszerza się o autoryzacje na kolejne produkty, kolejne szkolenia, wiedza i umiejętności dzięki takim firmom jak SONY, QNAP, AImetis (Senstar), Fuji, Panasonic. Dziękujemy wszystkim naszym partnerom – nasz sukces to też Wasz sukces.

2004-2008

To czas dynamicznych przemian. Firma ze specjalistycznego profilu integracyjnego przeistacza się w wyspecjalizowanego dystrybutora wideo ip. Czerpiąc z własnych doświadczeń, tworzymy model dystrybucyjny, z jakiego sami chcielibyśmy korzystać. Sukcesywnie rozszerzamy portfolio produktów, zwracając uwagę na aspekt jakościowy i długofalową politykę rozwoju produktów. Nasza oferta rozszerza się o autoryzacje na produkty Milestone, VIVOTEK, ACTi.

2003

W 2003 w ramach firmy wykształcił się dział techniczny, który zaangażował się w nowatorskie rozwiązania w dziedzinie monitoringu wizyjnego, wykorzystując kamery IP. To było właściwie posunięcie, które dało firmie impuls do dalszego rozwoju. W 2003 roku była to zupełna nowość na polskim rynku. W naszej ofercie pojawiły się produkty i autoryzacje takich firm jak AXIS, JVC. Pomimo rezerwy, jaką wykazywał rynek względem tych rozwiązań, SUMA inwestowała tylko w rozwiązania sieciowe. Wraz z coraz większą dostępnością Internetu oraz zainteresowaniem tą technologią kolejnych producentów kamer, monitoring IP zyskiwał uznanie i klientów.

2000-2002

Te dwa lata to czasy analogowe w historii SUMA. Lata pracy z kamerami CCTV, budową już jak na ówczesne czasy jakościowych systemów wysokiej rozdzielczości, gdzie 520 linii telewizyjnych wyznaczało jakość systemu. To też czas aktywności SUMA w zakresie systemów kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu. To podstawy, z których do dziś czerpiemy przy problematyce projektowania systemów bezpieczeństwa.

1989-1999

Rok 1989 to rok w którym spisano pomysł utworzenia firmy, stworzono umowę spółki. Firma wystartowała z działalnością w 1990 roku. Przez dziesięć lat z rzędu specjalizowała się w dwóch obszarach. Pierwszy, prowadzony do dzisiaj, to profil handlowy. SUMA jako jedna z nielicznych w Polsce prowadziła sprzedaż broni. Drugi profil firmy to usługi specjalistyczne ochrony mienia. Zapewnialiśmy bezpieczeństwo osobom jak i opracowywaliśmy plany zabezpieczeń obiektów, które w późniejszym okresie z sukcesami wdrażaliśmy. Wśród naszych klientów znaleźć można było gwiazdy światowego formatu np. zespoły Metallica / AC-DC. Powierzano nam również bezpieczeństwo obiektów o szczególnym znaczeniu.

Śledź nas na Facebooku