Sigma Casa czujnik ruchu (PIR)

SA-7118

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!

28 € brutto

Sigma Motion, czyli po prostu czujnik ruchu, to proste urządzenie, które wykrywa ruch.

Więcej szczegółów

Czujnik ruchu to urządzenie wykrywające ruch. Urządzenie o zwartej budowie dzięki, któremu będziemy na bieżąco wiedzieć czy ktoś przebywa w pomieszczeniu.

Czujnik ruchu montujemy wszędzie tam, gdzie chcielibyśmy posiadać informację o tym, że ktoś przebywa w pomieszczeniu lub właśnie do niego wszedł/wyszedł. Urządzenie pozwoli ochronić nasz dom, ostrzeże nas przed niechcianymi ruchami oraz poinformuje np. o której dziecko wróciło lub wyszło z domu.

Z montażem poradzi sobie każdy gdyż sprowadza się on jedynie do przyklejenia czujnika w wybranym przez nas miejscu i skierowaniu go w interesujący nas obszar.

Czujnik ruchu może pochwalić się sporym zasięgiem bo aż do 8m, a kąt widzenia to aż 120 stopni!

Co więcej poza standardową funkcją, jaką jest wykrywanie ruchu i otrzymywanie powiadomienia, jak wszystkie pozostałe urządzenia Sigma Casa, czujnik ruchu możemy sparować z innym komponentem.

Przykładowo jeśli czujka wykryje ruch w pomieszczeniu ma załączyć się światło. Ciekawą i przydatną funkcją jest możliwość monitorowania za pomocą aplikacji natężenia ruchu w poszczególnych porach dnia - rozwiązaniem mogą zainteresować się właściciele sklepów. A dzięki ustawieniu konkretnej godziny "czuwania" możemy wywołać alarm, za pomocą czujki dymu, kiedy ktoś wejdzie do domu pod naszą nieobecność.

Istotną zaletą są właśnie powiadomienia przesyłane w czasie rzeczywistym. Chyba każdy rodzic doceni możliwość otrzymania informacji o powrocie dziecka do domu lub o jego wyjściu.

Do prawidłowej pracy urządzenia konieczna jest centrala. Urządzenie wyposażone jest w baterię, która wystarcza na ok.1 rok pracy.