Sigma Casa czujnik dymu i pożaru

SA-71301A

Nowy produkt

Aktualnie brak w magazynie

33 € brutto

Czujnik, który wykrywa dym i pożar w pomieszczeniu.

Więcej szczegółów

Czujnik dymu i pożaru powinien znaleźć się w każdej kuchni, miejscu gdzie występuje ogień lub miejscu, gdzie może dojść do samozapłonu.

To niewielkiej budowy czujnik zasilany z pojedynczej baterii (która wystarcza na rok pracy urządzenia). Czujnik powinien zostać zamontowany na suficie w bliskiej okolicy miejsca, gdzie może wystąpić niekontrolowany płomień.

Urządzenie wykrywa dym i pożar, powiadamiając nas poprzez włączenie alarmu (syreny) oraz przesłanie informacji o zdarzeniu na nasz telefon. Sprawdzi się idealnie w kuchni czy kotłowni.

Poza podstawową funkcją nasz czujnik może działać jeszcze jako sygnał alarmowy/odstraszacz. Po stworzeniu zdarzenia i połączeniu czujnika np. z kontaktronem Sigma Casa, poza powiadomieniem na komórkę o otwarciu okna/drzwi, czujnik dymu będzie pełnił rolę syreny alarmowej, która skutecznie może odstraszyć potencjalnego złodzieja.

Oczywiście w momencie wykrycia dymu, także dostajemy powiadomienie na komórkę, dzięki czemu możemy zareagować nim będzie za późno.

Czujnik dymu i pożaru jest bardzo przydatny i może uratować nas, najbliższych jak i dom.

Do prawidłowej pracy urządzenia konieczna jest centrala.