Kamera IP VIVOTEK MS9390-HV

Vivotek Inc

MS9390-HV

Nowy produkt

Aktualnie brak w magazynie

937 € brutto

8MP • Panoramiczny widok 180° • 20M IR • WDR Pro • SNV • Smart Stream III • IP66 • IK10  

Więcej szczegółów

ProducentVIVOTEK
ModelMS9390-HV
ZastosowanieZewnętrzne
Rozdzielczość8 MP
Przetwornik obrazu1/2.7" Progressive CMOS
Typ obiektywuStałoogniskowy
Jasność obiektywuF1.2
Ogniskowaf: 2.8 mm
Kąt widzenia180° (poziom), 68° (pion)
Dzień / NocTak
Doświetlacz IRTak
Zasięg IR20 m
Minimalne oświetlenie0.05 Lux @ F1.2 (kolor) 0.01 Lux @ F1.2 (czarno/biały) 0 Lux z IR włączonym
Maksymalna rozdzielczość wideo4512x1728
Klatki na sekundę (fps)30 fps @ 4512x1728
Kompresja wideoH.265, H.264, MJPEG
Ilość strumieni4
Technologia WDR / View-DRWDR Pro
Redukcja szumówTak, 3DNR
ZasilaniePoE
Pobór prąduMax. 15.2 W
Wejścia/Wyjścia CyfroweJednokierunkowe audio (wbudowany mikrofon)
Kompresja audioG.711,G.726
Klasa szczelności, wandaloodpornośćIP66, IK10
Wymiary165 x 112 x 97 mm (bez obudowy przeciwsłonecznej) 165 x 119 x 100 mm (z obudową przeciwsłoneczną)
Zakres temperatur pracy-20°C ~ 50°C (-4°F~ 122°F)
Funkcje dodatkoweSNV
Gwarancja36 miesięcy

MS9390-HV to multisensorowa, zewnętrzna 8 MP panoramiczna  kamera sieciowa wyposażona w oświetlacz IR. Jest to pierwsza kamera panoramiczna w portfolio VIVOTEK  wykorzystująca kompresję H.265 i idealnie uzupełnia ofertę kamer panoramicznych tego producenta. MS9390-HV zapewnia ultra szerokie pole widzenia - 180 st. horyzontalnie, i w połączeniu z perfekcyjnie dopracowaną techniką łączenia obrazu z 2 przetworników zapewnia wysokiej jakości i rozdzielczości panoramiczny obraz z rozległych przestrzeni tj. hale magazynowe, szkoły, boiska, sklepy, lunaparki, miejsca użyteczności publicznej.

Model ten jest w stanie zastąpić kilka klasycznych kamer, co znacznie obniża koszty instalacji, a także skraca czas montażu i nakłady związane z zarządzaniem i konserwacją.


Kamera została tak zaprojektowana aby w prosty sposób można ją było zamontować bezpośrednio na ścianie, a także posiada możliwość wewnętrznej regulacji nachylenia obiektywu o 20°, w celu uzyskania pożądanego kąta widzenia.
Dostępnym akcesorium do MS9390-HV jest osłona przeciwsłoneczna, która jest dołączona do kamery.

Kamera MS9390-EV, została wyposażona w oświetlacz IR o efektywnym zasięgu do 20 metrów. Dzięki zastosowaniu oświetlacza IR uzyskujemy dobrej jakości obraz w zupełnie ciemnym pomieszczeniu lub na dworze w nocy, przy zupełnym braku sztucznego oświetlenia. Wyposażenie w funkcję Smart IR pozwala uniknąć prześwietlenia obiektów znajdujących się blisko kamery. Z kolei technologia redukcji szumów 3DNR umożliwia uchwycenie wyraźnego obrazu, bez zakłóceń nawet w słabym oświetleniu, a SNV czyli Supreme Night Visibility to gwarancja doskonałego, kolorowego obrazu w niewystarczającym oświetleniu. Kamera jest wyposażona w technologię WDR PRO, dzięki czemu zapewniona jest doskonała jakość obrazu i widoczność w warunkach wysokiego kontrastu, np. scena wejścia do budynku.

Ponadto kamera wykorzystuje już kolejną, ulepszoną generację technologii Smart Stream III, która w połączeniu z kompresją H.265 umożliwiają przesyłanie wysokiej jakości wideo nawet przy ograniczonej przepustowości łącza internetowego, a także pozwalają zmniejszyć przestrzeń dyskową archiwum przy zachowaniu wysokiej jakości zapisu- nawet o 90%! Dużą zaletą jest również obsługa przez kamerę aż 4 niezależnych strumieni wideo jednocześnie.

Kamera posiada także tzw. inteligentne funkcje, podnoszące bezpieczeństwo. Tampering Detection, która powiadamia o wszelkiego rodzaju próbach naruszenia kamery. Dzięki temu kamera jest w stanie poinformować użytkownika o wszelkich incydentach jak na przykład zasłonięcie lub zamalowanie obiektywu. Inną przydatną funkcją jest detekcja audio, która powoduje wzbudzenie alarmu i/lub rozpoczęcie nagrywania w momencie zarejestrowania niepokojącego dźwięku przekraczającego wskazany poziom.
Wbudowany slot na karty SD/SDHC/SDXC oferuje możliwość lokalnego przechowywania obrazu, pozwalając zapobiec utracie danych w przypadku braku połączenia z siecią.
Model ten został wykonany z myślą o użytku w trudnych warunkach atmosferycznych. Obudowa kamery, dzięki klasie szczelności IP66, jest odporna na wszelkie niekorzystne oddziaływania zjawisk pogodowych, takich jak silne opady deszczu, wysoka wilgotność czy kurz. Model ten posiada także dodatkową przeciwsłoneczną osłonę, która sprawdza się doskonale w przypadku zamontowania kamery na ścianie. Dodatkowo metalowa, wandaloodporna obudowa (IK10) zapewnia urządzeniu ochronę przed jakimikolwiek aktami wandalizmu, uderzeniami czy próbami zniszczenia kamery.

wymiary

Panoramiczny widok 180°
2 obiektywy
Całkowita rozdzielczość 8 MP
Odświeżanie 30 kl/sek przy rozdzielczości 4512x1728
Oświetlacz Smart IR dla zapewnienia skutecznego monitoringu w nocy
Smart Stream III w celu optymalizacji wydajności pasma
WDR Pro poprawa obrazu w miejscach o wysokim kontraście oświetlenia
SNV monitorowanie w kolorze w warunkach słabego oświetlenia
Wbudowany mikrofon
Wandaloodporna obudowa IK10
Odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, klasa szczelności IP66

Trzy letni okres ochrony! -  Bezpieczeństwo Trend Micro 

Smart Stream III to kolejna już generacja technologii pozwalająca w rozsądny sposób gospodarować przepustowością łącza przy zachowaniu wysokiej jakości rejestrowanego materiału. Standardowo użytkownicy zmuszani są do ograniczenia jakości rejestrowanego obrazu tylko dlatego, że nie dysponują odpowiednim łączem sieciowym. Smart Stream III, to jeszcze większa kompresja w porównaniu ze Smart Stream II (składa się ze Smart Stream II + Smart Q + Smart FPS), pozwalającym na utrzymanie wysokiej jakości obrazu i efektywne wykorzystanie pasma sieciowego. Użytkownicy
mogą odpowiednio wcześniej zdefiniować miejsca, które mają być rejestrowane z wyższą jakością (regiony zainteresowań) lub mogą ustawić automatyczną rejestrację dla obiektów ruchomych. W rezultacie wszystkie interesujące użytkownika elementy, pozostają zachowane w najwyższej jakości, natomiast pozostałe (najczęściej nic nie znaczące tło) rejestrowane są w minimalnej jakości.

W celu zapewnienia dobrej jakości obrazu w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, zwłaszcza w porze nocnej, kamera wyposażona została w mechaniczny filtr IR oraz oświetlacz Smart IR efektywny do 20 metrów w całkowitej ciemności. Dzięki funkcji Smart IR kamera automatycznie dostosowuje siłę strumienia do odległości obiektu, tak aby go nie prześwietlić lub nie zaciemnić.

Funkcja SNV (Supreme Night Visibility) pozwala na dokładne monitorowanie w kolorze w warunkach słabego oświetlenia. W niektórych bowiem sytuacjach, jakość obrazu jaką uzyskujemy po włączeniu IR jest niewystarczająca, zwłaszcza, gdy kolor może być czynnikiem decydującym o sukcesie. Na przykład rysy twarzy, kolor włosów danej osoby, oczu, skóry czy ubrania.

Nagroda "Nowy Produkt Roku 2018" (The New Product of the Year Award)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kamera IP VIVOTEK MS9390-HV

Kamera IP VIVOTEK MS9390-HV

8MP • Panoramiczny widok 180° • 20M IR • WDR Pro • SNV • Smart Stream III • IP66 • IK10