Kamera IP VIVOTEK MA8391-ETV - 3 lata gwarancji

Vivotek Inc

MA8391-ETV

Nowy produkt

Aktualnie brak w magazynie

1 292 € brutto

12MP • Wielokierunkowy widok • Remote Focus • Smart Stream II • IP66 • IK10 • SNV • -40°C - +55°C 

Więcej szczegółów

Kamera MA8391-ETV to wielokierunkowa, multisensorowa, 12MP kamera, wyposażona w cztery zmiennoogniskowe obiektywy. Każdy z 4 niezależnych przetworników pracuje w rozdzielczości 2048x1536 przy płynnej prędkości 7 kl/sek i wyposażony jest w regulowany obiektyw o ogniskowej od 2.8 do 8 mm. W odróżnieniu od innych multisensorowych modeli VIVOTEK, warto zwrócić uwagę, że cztery niezależne przetworniki i obiektywy kamery MA8391-ETV, można konfigurować indywidualnie. Dużą zaletą jest też możliwość manualnego obracania obiektywów tak, że każdy obiektyw może patrzeć w innym kierunku. Monitorując odległe przestrzenie, kamera umożliwia zachowanie wyraźnego widoku wszystkich szczegółów, dzięki funkcji Remote Focus, pozwalającej na zdalne ustawienie ostrości, każdego pojedynczego obiektywu. Dodatkowo każde z ujęć można osobno konfigurować, poza ustawieniem ostrości można zmieniać m.in. kontrast, jasność, poziomowanie, nasycenie. Tym samym kamera zapewnia użytkownikom możliwość oglądania bardzo szerokich scen 360 °, bez tzw. martwych stref. Możliwość wielokierunkowego ustawienia obiektywów sprawia, że kamera często jest wykorzystywana w monitoringu skrzyżowań ulic, rozwidleń korytarzy czy instalowana jest narożnie np. na budynkach. Tym samym kamera zapewnia użytkownikom możliwość równoczesnego monitorowania scen zlokalizowanych w różnych kierunkach przy wykorzystaniu tylko jednego adresu IP, poza tym, redukuje całkowitą liczbę potrzebnych kamer, co dodatkowo znacznie skraca czas instalacji i nakłady związane z zarządzaniem i konserwacją systemu. Model MA8391-ETV jest na chwilę obecną najmniejszą tego typu kamerą na rynku, o średnicy zaledwie 21 centymetrów. Wpływa to dodatkowo korzystnie na walory estetyczne urządzenia.

Dzięki technologii Smart Stream II i kompresji H.264 można przesyłać wysokiej jakości wideo nawet przy ograniczonej przepustowości łącza internetowego a także zmniejszyć przestrzeń dyskową archiwum przy zachowaniu wysokiej jakości zapisu- nawet o 50%. Dużą zaletą jest możliwość obsługi przez kamerę aż 4 strumieni wideo jednocześnie.

Kamera MA8391-ETV jest wyposażona w technologię WDR Enhanced, dzięki czemu kamera zapewnia optymalną jakość obrazu i widoczność w warunkach wysokiego kontrastu, jak np. scena wejścia do budynku. Technologia redukcji szumów 3DNR umożliwia uchwycenie wyraźnego obrazu, bez zakłóceń nawet w słabym oświetleniu. Z kolei SNV czyli Supreme Night Visibility to gwarancja doskonałego, kolorowego obrazu w słabym oświetleniu.

Kamera posiada także tzw. inteligentne funkcje, podnoszącą bezpieczeństwo. Tampering Detection, która powiadamia o wszelkiego rodzaju próbach związanych z naruszeniem kamery. Dzięki temu kamera jest w stanie poinformować użytkownika o wszelkich incydentach jak na przykład zasłonięcie lub zamalowanie obiektywu. Istotnym elementem jest wbudowany mikrofon umożliwiający zapis dźwięku na odległość do 5 metrów, a także funkcja detekcji audio. Dzięki temu możliwe jest uruchomienie alarmu i/lub rozpoczęcie nagrywania w momencie zarejestrowania niepokojącego dźwięku przekraczającego wskazany poziom.
Wbudowany slot na karty SD/SDHC/SDXC oferuje lokalne przechowywanie obrazu, pozwalając zapobiec utracie danych w przypadku braku połączenia z siecią.
Model ten został wykonany z myślą o użytku w trudnych warunkach atmosferycznych. Obudowa kamery, dzięki klasie szczelności IP66, jest odporna na wszelkie niekorzystne oddziaływania zjawisk pogodowych, takich jak silne opady deszczu, wysoka wilgotność czy kurz. Szeroki zakres temperatur pracy zapewnia niezawodność w czasie dużych mrozów i upałów. Dodatkowo wandaloodporna obudowa IK10 zapewnia urządzeniu ochronę przed jakimikolwiek aktami wandalizmu, uderzeniami czy próbami zniszczenia kamery.


Wymiary

Widok dookólny 360°
4 obiektywy
Całkowita rozdzielczość 12 MP
Odświeżanie 7 kl/sek [przy 2048x1536] dla każdego przetwornika
SNV (Supreme Night Visibility) monitorowanie w kolorze w warunkach słabego oświetlenia
Smart Stream II w celu optymalizacji wydajności pasma
WDR Enhanced poprawa obrazu w miejscach o wysokim kontraście oświetlenia
Jednokierunkowe audio - wbudowany mikrofon i detekcja audio
Wandaloodporna obudowa IK10
Odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, klasa szczelności IP66, praca w skrajnych temperaturach -40°C - +50°C


Smart Stream II to technologia pozwalająca w rozsądny sposób gospodarować przepustowością łącza przy zachowaniu wysokiej jakości rejestrowanego materiału. Standardowo użytkownicy zmuszani są do ograniczenia jakości rejestrowanego obrazu tylko dlatego, że nie dysponują odpowiednim łączem sieciowym. Smart Stream II, jest złotym środkiem, pozwalającym na utrzymanie wysokiej jakości obrazu i efektywne wykorzystanie pasma sieciowego. Użytkownicy mogą odpowiednio wcześniej zdefiniować miejsca, które mają być rejestrowane z wyższą jakością (regiony zainteresowań) lub mogą ustawić automatyczną rejestrację dla obiektów ruchomych. W rezultacie wszystkie interesujące użytkownika elementy, pozostają zachowane w najwyższej jakości, natomiast pozostałe (najczęściej nic nie znaczące tło) rejestrowane są w minimalnej jakości.

SNV (Supreme Night Visibility) - pozwala na dokładne monitorowanie w kolorze w warunkach słabego oświetlenia. W niektórych bowiem sytuacjach, kolor może być czynnikiem decydującym o sukcesie. Na przykład rysy twarzy, kolor włosów danej osoby, oczu, skóry czy ubrania. 

Funkcja Remote Focus pozwala administratorom systemu monitoringu w łatwy sposób za pomocą przeglądarki internetowej regulować zbliżenia  oraz ostrość  w kamerach wyposażonych w obiektywy zmiennoogniskowe wykorzystujące  silniki krokowe. 

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kamera IP VIVOTEK MA8391-ETV - 3 lata gwarancji

Kamera IP VIVOTEK MA8391-ETV - 3 lata gwarancji

12MP • Wielokierunkowy widok • Remote Focus • Smart Stream II • IP66 • IK10 • SNV • -40°C - +55°C