Kamera IP VIVOTEK FD9167-HT

Vivotek Inc

FD9167-HT

Nowy produkt

9 Przedmioty

376 € brutto

2MP 30 kl/sek  • WDR Pro • SNV  • Smart Stream III • Smart IR • 30 metrów IR • wbudowany czujnik ruchu PIR

Więcej szczegółów

ProducentVIVOTEK
ModelFD9167-HT
ZastosowanieWewnętrzne
Rozdzielczość2 MP (FullHD)
Przetwornik obrazu1/2.8" Progressive CMOS
Typ obiektywuzmiennogoniskowy, Remote Focus
Jasność obiektywuF1.4 ~ 2.8
Ogniskowaf: 2.8 ~ 12 mm
Kąt widzenia33° ~ 97° (poziom) 19° ~ 53° (pion) 38° ~ 114° (przekątna)
PrzysłonaP-iris
Dzień / NocTak
Doświetlacz IRTak
Zasięg IR30 m z Smart IR II, IR LED*4
Minimalne oświetlenie0.07 Lux @ F1.4 (kolor) 0.001 Lux @ F1.4 (Cz/B) 0 Lux z włączonym IR
Maksymalna rozdzielczość wideo1920x1080
Klatki na sekundę (fps)30 fps @ 1920x1080
Kompresja wideoH.265, H.264, MJPEG
Ilość strumieni3
Technologia WDR / View-DRWDR Pro
Redukcja szumówTak, 3 DNR
ZasilaniePoE / DC 12V
Pobór prąduMax. 10 W
WymiaryØ 139 x 104 mm
Zakres temperatur pracy-10°C ~ 50°C (14°F ~ 122°F)
Funkcje dodatkoweSNV, SMart Stream III
Gwarancja36 miesięcy

Model FD9167-HT to 2 MP sieciowa, wewnętrzna kamera kopułkowa, o bardzo dobrych parametrach wizyjnych wyposażona w technologie do nadzoru w trudnych warunkach oświetleniowych i w nocy, zmiennoogniskowy obiektyw P-iris oraz technologię Remote Focus umożliwiającą zdalne ustawienie ostrości.  Model ten polecany jest do zastosowania w hotelach, restauracjach, halach produkcyjnych, magazynach, budynki użyteczności publicznej, biurach.

Kamera wykorzystuje już kolejną, jeszcze lepszą technologię Smart Stream III, która w połączeniu z kompresją H.265 umożliwiają przesyłanie wysokiej jakości wideo nawet przy ograniczonej przepustowości łącza internetowego, a także pozwalają zmniejszyć przestrzeń dyskową archiwum przy zachowaniu wysokiej jakości zapisu- nawet o 90%!

W celu zapewnienia jak dobrej jakości obrazu w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, zwłaszcza w porze nocnej, kamera wyposażona została w oświetlacz Smart IR o efektywnym zasięgu do 30 metrów w całkowitej ciemności. Dzięki funkcji Smart IR kamera automatycznie dostosowuje siłę strumienia promieniowania do odległości obiektu, tak aby go nie prześwietlić lub nie zaciemnić. Z kolei technologia redukcji szumów 3DNR umożliwia uchwycenie wyraźnego obrazu, bez zakłóceń nawet w słabym oświetleniu, a SNV czyli Supreme Night Visibility to gwarancja doskonałego, kolorowego obrazu w słabym oświetleniu.

Kamera jest wyposażona w technologię WDR PRO, dzięki czemu zapewniony jest dobrej jakość obrazu i widoczność w warunkach wysokiego kontrastu, np. scena wejścia do budynku.

Kamera została wyposażone także w czujnik PIR, który precyzyjnie wykrywa nawet najdrobniejszy ruch, co pozwala wyzwolić zdarzenie dla kamery i np. rozpocząć nagrywanie, wyświetlić alarm operatorowi systemu i w ten sposób poprawić poziom bezpieczeństwa.
Kamera posiada także tzw. inteligentne funkcje, podnoszącą bezpieczeństwo. Tampering Detection, która powiadamia o wszelkiego rodzaju próbach związanych z naruszeniem integralności kamery. Dzięki temu kamera jest w stanie poinformować użytkownika o wszelkich incydentach, jak na przykład zasłonięcie lub zamalowanie obiektywu.Istotnym elementem jest wbudowany mikrofon umożliwiający zapis dźwięku na odległość do 5 metrów, a także funkcja detekcji audio. Dzięki temu możliwe jest uruchomienie alarmu i/lub rozpoczęcie nagrywania w momencie zarejestrowania niepokojącego dźwięku przekraczającego wskazany poziom.

Co więcej, kamera FD9167-HT to model współpracujący z VADP (VIVOTEK Application Development Platform), która umożliwia użytkownikom dodawanie dostosowanych programów i aplikacji firm trzecich oraz późniejsze ich udostępnianie czy wymianę.
Wbudowany slot na karty SD/SDHC/SDXC oferuje lokalne przechowywanie obrazu, pozwalając zapobiec utracie danych w przypadku braku połączenia z siecią.

Wymiary

Odświeżanie 30 kl/sek przy rozdzielczości 1920x1080 (2 MP)
Remote Focus - zbliżenie i regulacja ostrości z poziomu przeglądarki
Smart Stream III w celu optymalizacji wydajności pasma
WDR Pro poprawa obrazu w miejscach o bardzo wysokim kontraście oświetlenia
SNV monitorowanie w kolorze w warunkach słabego oświetlenia
Dwukierunkowe audio - wbudowany mikrofon i wyjście audio
PIR czujnik ruchu
Wbudowany oświetlacz Smart IR do 30 metrów

Trzy letni okres ochrony! -  Bezpieczeństwo Trend Micro 


Smart Stream III to kolejna już generacja technologii pozwalająca w rozsądny sposób gospodarować przepustowością łącza przy zachowaniu wysokiej jakości rejestrowanego materiału. Standardowo użytkownicy zmuszani są do ograniczenia jakości rejestrowanego obrazu tylko dlatego, że nie dysponują odpowiednim łączem sieciowym. Smart Stream III, to jeszcze większa kompresja w porównaniu ze Smart Stream II (składa się ze Smart Stream II + Smart Q + Smart FPS), pozwalającym na utrzymanie wysokiej jakości obrazu i efektywne wykorzystanie pasma sieciowego. Użytkownicy mogą odpowiednio wcześniej zdefiniować miejsca, które mają być rejestrowane z wyższą jakością (regiony zainteresowań) lub mogą ustawić automatyczną rejestrację dla obiektów ruchomych. W rezultacie wszystkie interesujące użytkownika elementy, pozostają zachowane w najwyższej jakości, natomiast pozostałe (najczęściej nic nie znaczące tło) rejestrowane są w minimalnej jakości.

Funkcja SNV (Supreme Night Visibility) pozwala na dokładne monitorowanie w kolorze w warunkach słabego oświetlenia. W niektórych bowiem sytuacjach, jakość obrazu jaką uzyskujemy po włączeniu IR jest niewystarczająca, zwłaszcza, gdy kolor może być czynnikiem decydującym o sukcesie. Na przykład rysy twarzy, kolor włosów danej osoby, oczu, skóry czy ubrania.

WDR (Wide Dynamic Range) określa różnicę między najciemniejszym, a najjaśniejszym punktem widocznym na obrazie. Im większy zakres WDR, tym większa tolerancja takich miejsc. Dzięki funkcji WDR Pro, kamera jest w stanie wyraźnie uchwycić szczegóły sceny o dużych kontrastach oświetlenia zarówno w dzień jak i w nocy. WDR Pro – to technologia bardziej zaawansowana niż WDR Enhanced. Kamera wykonuje dwa zdjęcia (jedno z krótkim czasem naświetlania, drugie z długim). Zdjęcie z krótkim czasem naświetlania eksponuje miejsca prześwietlone, a z długim czasem naświetlania niedoświetlone. Procesor dzięki odpowiedniemu algorytmowi łączy obie klatki w taki sposób, by przedstawić całość w najlepszym ujęciu, na osobno złożonej klatce. Zakres obsługiwanej dynamiki tej technologii to – do 100 dB.

Remote Focus to funkcja pozwalająca administratorom w prosty sposób wykonywać zbliżenia oraz regulować ostrość w kamerze wyposażonej w obiektyw P-iris z poziomu interfejsu przeglądarki.

Obiektywy z P-iris oferują bardzo precyzyjne sterowanie przesłoną umożliwiając uzyskanie doskonałej jakości obrazu. Przysłona obiektywu reguluje ilość światła wpadającego przez jej otwór, tak aby obraz mógł być poprawnie naświetlony. Obiektywy P-iris wyposażone są w silniczki krokowe, które współpracują z oprogramowaniem kamery, dzięki temu kamera otrzymuje informację o wielkości otworu przysłony, co pozwala na automatyczne, precyzyjne ustawienie przysłony przy zachowaniu optymalnej jakości obrazu, zarówno jeśli chodzi o kontrast, jak i głębie ostrości.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kamera IP VIVOTEK FD9167-HT

Kamera IP VIVOTEK FD9167-HT

2MP 30 kl/sek  • WDR Pro • SNV  • Smart Stream III • Smart IR • 30 metrów IR • wbudowany czujnik ruchu PIR