Kamera IP VIVOTEK FD9367-HTV

Vivotek Inc

FD9367-HTV

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!

443 € brutto

2MP 30 kl/sek  • WDR Pro • SNV • Smart Stream III • Smart IR II • 30 metrów IR • IP66 • IK10

Więcej szczegółów

ProducentVIVOTEK
ModelFD9367-HTV
ZastosowanieZewnętrzne
Rozdzielczość2 MP (FullHD)
Przetwornik obrazu1/2.8 Progressive CMOS
Typ obiektywuzmiennoogniskowy
Jasność obiektywuF1.4 ~ 2.8
Ogniskowaf: 2.8 ~ 12 mm
Kąt widzenia33° ~ 97° (poziom), 19° ~ 53° (pion), 38° ~ 114° (przekątna)
PrzysłonaP-iris
Dzień / NocTak
Doświetlacz IRTak
Zasięg IR30 m Smart IR II, IR LED*4
Minimalne oświetlenie0.07 Lux @ F1.4 (Kolor) 0.001 Lux @ F1.4 (CZ/B) 0 Lux z włączonym oświetlaczem IR
Maksymalna rozdzielczość wideo1920x1080
Klatki na sekundę (fps)30 fps @ 1920x1080
Kompresja wideoH.265, H.264, MJPEG
Ilość strumieni3
Technologia WDR / View-DRWDR Pro
Redukcja szumówTak, 3 DNR
ZasilaniePoE / DC 12V
Pobór prąduMax. 10 W
Obsługa audiodwukierunkowe audio
Klasa szczelności, wandaloodpornośćIP66
WymiaryØ 155 x 104 mm
Zakres temperatur pracy-30°C ~ 50°C (-22°F ~ 122°F)
Funkcje dodatkoweSNV, Remote Focus
Gwarancja36 miesięcy

Model FD9367-HTV to 2 MP sieciowa, kamera kopułkowa, wyposażona w technologię do nadzoru nocnego, oświetlacz IR II drugiej generacji i zmiennoogniskowy obiektyw. Idealnie nadaje się do monitorowania zewnętrznych przestrzeni, także w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, jak i przy braku światła - nocą.  FD9367-HTV to bardzo dobra jakość za rozsądną cenę. Model ten doskonale nadaje się do nadzoru otwartych przestrzeni miejsc takich jak parki, ulice, dworce, parkingi, a także hale magazynowe i produkcyjne, fabryki, sklepy wielkopowierzchniowe, a także wszędzie tam gdzie warunki oświetleniowe są słabe.

Ponadto kamera wykorzystuje już kolejną, jeszcze lepszą technologię Smart Stream III, która w połączeniu z kompresją H.265 umożliwiają przesyłanie wysokiej jakości wideo nawet przy ograniczonej przepustowości łącza internetowego, a także pozwalają zmniejszyć przestrzeń dyskową archiwum przy zachowaniu wysokiej jakości zapisu- nawet o 90%! 

W celu zapewnienia jak najlepszej jakości obrazu w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, zwłaszcza w porze nocnej, kamera wyposażona została w oświetlacz Smart IR II o efektywnym zasięgu do 30 metrów w całkowitej ciemności. Dzięki funkcji Smart IR kamera automatycznie dostosowuje siłę strumienia promieniowania do odległości obiektu, tak aby go nie prześwietlić lub nie zaciemnić. Z kolei technologia redukcji szumów 3DNR umożliwia uchwycenie wyraźnego obrazu, bez zakłóceń nawet w słabym oświetleniu, a SNV czyli Supreme Night Visibility to gwarancja doskonałego, kolorowego obrazu w słabym oświetleniu.

                              Bez Smart IR                                        Włączone Smart IR

Kamera jest wyposażona w technologię WDR PRO, dzięki czemu zapewniony jest dobrej jakość obrazu i widoczność w warunkach wysokiego kontrastu, np. scena wejścia do budynku.

               bez WDR Pro                            z WDR Pro

Kamera posiada także tzw. inteligentne funkcje, podnoszącą bezpieczeństwo. Tampering Detection, która powiadamia o wszelkiego rodzaju próbach związanych z naruszeniem integralności kamery. Dzięki temu kamera jest w stanie poinformować użytkownika o wszelkich incydentach, jak na przykład zasłonięcie lub zamalowanie obiektywu. Istotnym elementem jest wbudowany mikrofon umożliwiający zapis dźwięku na odległość do 5 metrów, a także funkcja detekcji audio. Dzięki temu możliwe jest uruchomienie alarmu i/lub rozpoczęcie nagrywania w momencie zarejestrowania niepokojącego dźwięku przekraczającego wskazany poziom.

Co więcej, kamera FD9367-HTV to model współpracujący z VADP (VIVOTEK Application Development Platform), która umożliwia użytkownikom dodawanie dostosowanych programów i aplikacji firm trzecich oraz późniejsze ich udostępnianie czy wymianę.
Wbudowany slot na karty SD/SDHC/SDXC oferuje lokalne przechowywanie obrazu, pozwalając zapobiec utracie danych w przypadku braku połączenia z siecią.

Model ten został wykonany z myślą o użytku w trudnych warunkach atmosferycznych. Obudowa kamery, dzięki klasie szczelności IP66, jest odporna na wszelkie niekorzystne oddziaływania zjawisk pogodowych, takich jak silne opady deszczu, wysoka wilgotność czy kurz. Szeroki zakres temperatur pracy zapewnia niezawodność w czasie dużych mrozów i upałów. Dodatkowo wandaloodporna obudowa IK10 zapewnia urządzeniu ochronę przed jakimikolwiek aktami wandalizmu, uderzeniami czy próbami zniszczenia kamery.

Wymiary

Odświeżanie 30 kl/sek przy rozdzielczości 1920x1080 (2 MP)
Remote Focus - zbliżenie i regulacja ostrości z poziomu przeglądarki
Smart Stream III w celu optymalizacji wydajności pasma
WDR Pro poprawa obrazu w miejscach o wysokim kontraście oświetlenia
SNV monitorowanie w kolorze w warunkach słabego oświetlenia
P-iris obiektyw z prezyzujną przysłoną automatyczną
Dwukierunkowe audio - wbudowany mikrofon i wyjście audio
Wbudowany oświetlacz Smart IR II do 30 metrów
Wandaloodporna obudowa IK10
Odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, klasa szczelności IP66

Trzy letni okres ochrony! -  Bezpieczeństwo Trend Micro 

Smart Stream III to kolejna już generacja technologii pozwalająca w rozsądny sposób gospodarować przepustowością łącza przy zachowaniu wysokiej jakości rejestrowanego materiału. Standardowo użytkownicy zmuszani są do ograniczenia jakości rejestrowanego obrazu tylko dlatego, że nie dysponują odpowiednim łączem sieciowym. Smart Stream III, to jeszcze większa kompresja w porównaniu ze Smart Stream II (składa się ze Smart Stream II + Smart Q + Smart FPS), pozwalającym na utrzymanie wysokiej jakości obrazu i efektywne wykorzystanie pasma sieciowego. Użytkownicy mogą odpowiednio wcześniej zdefiniować miejsca, które mają być rejestrowane z wyższą jakością (regiony zainteresowań) lub mogą ustawić automatyczną rejestrację dla obiektów ruchomych. W rezultacie wszystkie interesujące użytkownika elementy, pozostają zachowane w najwyższej jakości, natomiast pozostałe (najczęściej nic nie znaczące tło) rejestrowane są w minimalnej jakości.

Funkcja Smart IR II zapewnia wyrazisty i idealnie oświetlony obraz w ciemnym otoczeniu. Gdy funkcja Smart IR jest włączona, kamera automatycznie reguluje natężenie światła podczerwieni (IR), aby uniknąć efektu prześwietlenia w trybie nocnym. Ta unikalna technologia eliminuje wcześniejsze problemy pojawiające się w kamerach IP wykorzystujących oświetlacze IR, w których obiekty znajdujące się blisko obiektywu były prześwietlone, co nie pozwalało na poprawną identyfikację osób lub przedmiotów. Dzięki funkcji Smart IR II promienniki podczerwieni są dopasowane do kąta ogniskowania obiektywu i działają na całym polu widzenia kamery aby zapewnić najlepszą jakość obrazu przy dowolnym ustawieniu obiektywu.

Remote Focus to funkcja pozwalająca administratorom w prosty sposób wykonywać zbliżenia oraz regulować ostrość w kamerze wyposażonej w obiektyw P-iris z poziomu interfejsu przeglądarki.

Obiektywy z P-iris oferują bardzo precyzyjne sterowanie przesłoną umożliwiając uzyskanie doskonałej jakości obrazu. Przysłona obiektywu reguluje ilość światła wpadającego przez jej otwór, tak aby obraz mógł być poprawnie naświetlony. Obiektywy P-iris wyposażone są w silniczki krokowe, które współpracują z oprogramowaniem kamery, dzięki temu kamera otrzymuje informację o wielkości otworu przysłony, co pozwala na automatyczne, precyzyjne ustawienie przysłony przy zachowaniu optymalnej jakości obrazu, zarówno jeśli chodzi o kontrast, jak i głębie ostrości.