Kamera IP VIVOTEK FD9165-HT

Vivotek Inc

FD9165-HT

Nowy produkt

Aktualnie brak w magazynie

635 € brutto

2MP 60 kl/sek  • WDR Pro II • SNV II • Smart Stream III • Smart IR II • 50 metrów IR • wbudowany czujnik ruchu PIR

Więcej szczegółów

ProducentVIVOTEK
ModelFD9165-HT
Zastosowaniewewnętrzne
Rozdzielczość2 MP (FullHD)
Przetwornik obrazu1/2" Progressive CMOS
Typ obiektywuzmiennoogniskowy
Jasność obiektywuF1.3 ~ 2.2
Ogniskowaf: 4 ~ 9 mm f: 2.8 ~ 11.4 mm (dla kamery z przetwornikiem @1/2.8")
Kąt widzenia46° ~ 120° (poziom) 26° ~ 60° (pion) 53° ~ 152° (przekątna)
PrzysłonaTak, P-iris
Dzień / NocTak
Doświetlacz IRTak
Zasięg IR50 m Smart IR II, IR LED*5
Minimalne oświetlenie0.04 Lux @ F1.3 (kolor), 50IRE 0.002 Lux @ F1.3 (kolor), 30IRE 0 Lux z IR LED włączonymi
Maksymalna rozdzielczość wideo1920x1080
Klatki na sekundę (fps)60 fps @ 1920X1080
Kompresja wideoH.265, H.264, MJPEG
Ilość strumieni4
Technologia WDR / View-DRWDR Pro II
Redukcja szumów3DNR
ZasilaniePoE / DC 12V / AC 24V
Pobór prąduMax. 10.7 W
Wejścia/Wyjścia Cyfrowedwukierunkowe audio
WymiaryØ 139 x 104 mm
Zakres temperatur pracy-10°C ~ 50°C (14°F ~ 122°F)
Funkcje dodatkoweSNV II, Smart Stream III
Gwarancja36 miesięcy

Model FD9165-HT to 2 MP sieciowa, wewnętrzna kamera kopułkowa, o najwyższych parametrach wizyjnych wyposażona w doskonałe technologie do nadzoru w trudnych warunkach oświetleniowych i w nocy, zmiennoogniskowy obiektyw P-iris oraz technologię Remote Focus umożliwiającą zdalne ustawienie ostrości. Możliwość rejestracji obrazu z prędkością 60kl/sek pozwala uzyskać płynność oraz dużą szczegółowość obrazu dla szybko poruszających się obiektów. Te wszystkie zalety sprawiają, że ten model często wybierany jest przez hale produkcyjne, magazyny, sortownie paczek, hale sportowe, budynki użyteczności publicznej, dworce, lotniska, kina, kluby nocne.

Ponadto kamera wykorzystuje już kolejną, jeszcze lepszą technologię Smart Stream III, która w połaczeniu z kompresją H.265 umożliwiają przesyłanie wysokiej jakości wideo nawet przy ograniczonej przepustowości łącza internetowego, a także pozwalają zmniejszyć przestrzeń dyskową archiwum przy zachowaniu wysokiej jakości zapisu- nawet o 90%! Dużą zaletą jest również możliwość obsługi przez kamerę aż 4 niezależnych strumieni wideo jednocześnie.

W celu zapewnienia jak najlepszej jakości obrazu w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, zwłaszcza w porze nocnej, kamera wyposażona została w oświetlacz Smart IR II o zwiększonym zasięgu - efektywny do 50 metrów w całkowitej ciemności. Dzięki funkcji Smart IR kamera automatycznie dostosowuje siłę strumienia promieniowania do odległości obiektu, tak aby go nie prześwietlić lub nie zaciemnić. Z kolei technologia redukcji szumów 3DNR umożliwia uchwycenie wyraźnego obrazu, bez zakłóceń nawet w słabym oświetleniu, a SNV czyli Supreme Night Visibility to gwarancja doskonałego, kolorowego obrazu w słabym oświetleniu.

                         Bez Smart IR                                       Włączone Smart IR


Kamera jest wyposażona w technologię WDR PRO II, dzięki czemu zapewniona jest doskonała jakość obrazu i widoczność szczegółów w warunkach wysokiego kontrastu, jak np. wjazd na parking, wejście do budynku gdy na zewnątrz jest ostre słońce.

                          Bez SNV II                                                   SNV IIUrządzenie zostało wyposażone także w czujnik PIR, który precyzyjnie wykrywa nawet najdrobniejszy ruch, co pozwala wyzwolić zdarzenie dla kamery i np. rozpocząć nagrywanie, wyświetlić alarm operatorowi systemu i w ten sposób poprawić poziom bezpieczeństwa.
Kamera posiada także tzw. inteligentne funkcje, podnoszącą bezpieczeństwo. Tampering Detection, która powiadamia o wszelkiego rodzaju próbach związanych z naruszeniem integralności kamery. Dzięki temu kamera jest w stanie poinformować użytkownika o wszelkich incydentach, jak na przykład zasłonięcie lub zamalowanie obiektywu.Istotnym elementem jest wbudowany mikrofon umożliwiający zapis dźwięku na odległość do 5 metrów, a także funkcja detekcji audio. Dzięki temu możliwe jest uruchomienie alarmu i/lub rozpoczęcie nagrywania w momencie zarejestrowania niepokojącego dźwięku przekraczającego wskazany poziom.

Co więcej, kamera FD9165-HT to model współpracujący z VADP (VIVOTEK Application Development Platform), która umożliwia użytkownikom dodawanie dostosowanych programów i aplikacji firm trzecich oraz późniejsze ich udostępnianie czy wymianę.
Wbudowany slot na karty SD/SDHC/SDXC oferuje lokalne przechowywanie obrazu, pozwalając zapobiec utracie danych w przypadku braku połączenia z siecią.

Wymiary

Odświeżanie 60 kl/sek przy rozdzielczości 1920x1080 (2 MP)
Remote Focus - zbliżenie i regulacja ostrości z poziomu przeglądarki
Smart Stream III w celu optymalizacji wydajności pasma
WDR Pro II poprawa obrazu w miejscach o bardzo wysokim kontraście oświetlenia
SNV II monitorowanie w kolorze w warunkach słabego oświetlenia
P-iris obiektyw z prezyzujną przysłoną automatyczną
Dwukierunkowe audio - wbudowany mikrofon i wyjście audio
PIR czujnik ruchu
Wbudowany oświetlacz Smart IR II do 50 metrów

Trzy letni okres ochrony! -  Bezpieczeństwo Trend Micro 

Smart Stream III to kolejna już generacja technologii pozwalająca w rozsądny sposób gospodarować przepustowością łącza przy zachowaniu wysokiej jakości rejestrowanego materiału. Standardowo użytkownicy zmuszani są do ograniczenia jakości rejestrowanego obrazu tylko dlatego, że nie dysponują odpowiednim łączem sieciowym. Smart Stream III, to jeszcze większa kompresja w porównaniu ze Smart Stream II (składa się ze Smart Stream II + Smart Q + Smart FPS), pozwalającym na utrzymanie wysokiej jakości obrazu i efektywne wykorzystanie pasma sieciowego. Użytkownicy mogą odpowiednio wcześniej zdefiniować miejsca, które mają być rejestrowane z wyższą jakością (regiony zainteresowań) lub mogą ustawić automatyczną rejestrację dla obiektów ruchomych. W rezultacie wszystkie interesujące użytkownika elementy, pozostają zachowane w najwyższej jakości, natomiast pozostałe (najczęściej nic nie znaczące tło) rejestrowane są w minimalnej jakości.

                   Bez WDR                                                WDR PRO                                         WDR PRO II

WDR (Wide Dynamic Range) określa różnicę między najciemniejszym, a najjaśniejszym punktem widocznym na obrazie. Im większy zakres WDR, tym większa tolerancja takich miejsc. Dzięki funkcji WDR Pro II, kamera jest w stanie wyraźnie uchwycić szczegóły sceny o dużych kontrastach oświetlenia zarówno w dzień jak i w nocy. WDR Pro II – to technologia bardziej zaawansowana niż WDR Pro. Kamera wykonuje cztery zdjęcia (z różnym czasem naświetlania, drugim i krótkim). Zdjęcia z krótkim czasem naświetlania eksponują miejsca prześwietlone, a z długim czasem miejsca niedoświetlone. Procesor dzięki odpowiedniemu algorytmowi łączy cztery klatki w taki sposób, by przedstawić całość w najlepszym ujęciu, na osobno złożonej klatce. Zakres obsługiwanej dynamiki tej technologii to – do 140 dB.

Funkcja Smart IR II zapewnia wyrazisty i idealnie oświetlony obraz w ciemnym otoczeniu. Gdy funkcja Smart IR jest włączona, kamera automatycznie reguluje natężenie światła podczerwieni (IR), aby uniknąć efektu prześwietlenia w trybie nocnym. Ta unikalna technologia eliminuje wcześniejsze problemy pojawiające się w kamerach IP wykorzystujących oświetlacze IR, w których obiekty znajdujące się blisko obiektywu były prześwietlone, co nie pozwalało na poprawną identyfikację osób lub przedmiotów. Dzięki funkcji Smart IR II promienniki podczerwieni  są dopasowane do kąta ogniskowania obiektywu i działają na całym polu widzenia kamery aby zapewnić najlepszą jakość obrazu przy dowolnym ustawieniu obiektywu.

Remote Focus to funkcja pozwalająca administratorom w prosty sposób wykonywać zbliżenia oraz regulować ostrość w kamerze wyposażonej w obiektyw P-iris z poziomu interfejsu przeglądarki.


Obiektywy z P-iris oferują bardzo precyzyjne sterowanie przesłoną umożliwiając uzyskanie doskonałej jakości obrazu. Przysłona obiektywu reguluje ilość światła wpadającego przez jej otwór, tak aby obraz mógł być poprawnie naświetlony. Obiektywy P-iris wyposażone są w silniczki krokowe, które współpracują z oprogramowaniem kamery, dzięki temu kamera otrzymuje informację o wielkości otworu przysłony, co pozwala na automatyczne, precyzyjne ustawienie przysłony przy zachowaniu optymalnej jakości obrazu, zarówno jeśli chodzi o kontrast, jak i głębie ostrości.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kamera IP VIVOTEK FD9165-HT

Kamera IP VIVOTEK FD9165-HT

2MP 60 kl/sek  • WDR Pro II • SNV II • Smart Stream III • Smart IR II • 50 metrów IR • wbudowany czujnik ruchu PIR