Kamera IP VIVOTEK FD8169A

Vivotek Inc

FD8169A

Nowy produkt

5 Przedmioty

137 € brutto

137 € za szt.

         

2 MP • H.264/MJPEG • SNV • Smart stream II  • 3DNR  • Slot na kartę MicroSD/SDHC

Więcej szczegółów

ProducentVIVOTEK
ModelFD8169A
ZastosowanieWewnętrzne
Rozdzielczość2 MP (FullHD)
Przetwornik obrazu1/2.9" Progressive CMOS
Typ obiektywuStałoogniskowy
Jasność obiektywuF1.8
Ogniskowaf: 2.8 mm
Kąt widzenia114° (Poziom), 61° (Pion), 132° (Przekątna)
Dzień / NocTak
Doświetlacz IRTak
Zasięg IR20 m, IR LED*8
Minimalne oświetlenie0.06 Lux @ F1.8 (Kolor) 0.01 Lux @ F1.8 Cz/B)
Maksymalna rozdzielczość wideo1920 x 1080 (2MP)
Klatki na sekundę (fps)30 fps@ 1920x1080
Kompresja wideoH.264 & MJPEG
Ilość strumieni4
Technologia WDR / View-DRWDR Enhanced
Redukcja szumów3DNR
ZasilaniePoE
Pobór prąduMax. 8.5 W
WymiaryØ 129 mm x 94 mm
Zakres temperatur pracy-10°C ~ +50°C (14°F ~ +122°F )
Funkcje dodatkoweSmart Stream II, SNV, Defog. VIVOCloud
Gwarancja24 miesiące

Kamera FD8169A doskonale nadaje się do monitoringu wewnętrznego. Model ten pracuje w rozdzielczości 1920×1080 przy 30kl./s. Kamera została wyposażona w oświetlacz IR działający w odległości do 20m oraz funkcję redukcji szumów poprawiającą jakość obrazu przy niskim natężeniu światła, dzięki czemu kamera świetnie radzi sobie w nocy. Doskonale sprawdza się do monitorowania wnętrz obiektów takich jak: sklepy, domy, biura, hotele, restauracje, puby, szkoły, bawialnie. Model ten oferowany jest w bardzo korzystnej cenie w stosunku do jakości - posiadanych funkcji i technologi.

Dzięki zastosowaniu w kamerze technologii Smart Stream II i kompresji H.264 można przesyłać wysokiej jakości wideo nawet przy ograniczonej przepustowości łącza internetowego, a także zmniejszyć przestrzeń dyskową archiwum przy zachowaniu wysokiej jakości zapisu- nawet o 50%.
Kamera wyposażona została w oświetlacz typu Smart IR o zasięgu do 20 metrów. Dzięki tej funkcji uzyskujemy dobrej jakości obraz w zupełnie ciemnym pomieszczeniu, przy zupełnym braku sztucznego oświetlenia.

Kamera wyposażona jest także w technologię WDR Enhanced, dzięki czemu zapewniona jest optymalna jakość obrazu i widoczność w warunkach wysokiego kontrastu, jak np. scena wejścia do budynku. Z kolei SNV to gwarancja doskonałego, kolorowego obrazu w słabym oświetleniu. Technologia redukcji szumów 3DNR umożliwia uchwycenie wyraźnego obrazu, bez zakłóceń nawet w słabym oświetleniu. Warto wspomnieć także o funkcji – Defog, która wpływa na poprawę obrazu i uwydatnienie szczegółów sceny w czasie pojawienia się dymu.

Kamera posiada także tzw. inteligentne funkcje, podnoszące bezpieczeństwo. Tampering Detection, która powiadamia o wszelkiego rodzaju próbach związanych z naruszeniem kamery. Dzięki temu kamera jest w stanie poinformować użytkownika o wszelkich incydentach jak na przykład zasłonięcie lub zamalowanie obiektywu. Z kolei funkcja Video Motion Detection umożliwia wykrycie ruchu w obszarze poddanym obserwacji.

Wbudowany slot na karty SD/SDHC/SDXC oferuje lokalne przechowywanie obrazu, pozwalając zapobiec utracie danych w przypadku braku połączenia z siecią.

Model ten został wykonany z myślą o użytku w trudnych warunkach atmosferycznych. Obudowa kamery, dzięki klasie szczelności IP66  jest odporna na wszelkie niekorzystne oddziaływania zjawisk pogodowych, takich jak silne opady deszczu, wysoka wilgotność czy kurz.  Dodatkowo wandaloodporna obudowa IK10 zapewnia urządzeniu ochronę przed jakimikolwiek aktami wandalizmu, uderzeniami czy próbami zniszczenia kamery.

Kluczowe cechy kamery

 • Praca w rozdzielczości 2 Mpx
 • 30 kl/s w rozdzielczoścu FullHD 1920x1080
 • Kodowanie H.264, MJPEG 
 • Oświetlacz IR efektywny do 20m
 • PoE
 • Slot na karty MicroSD/SDHC/SDXC 
 • Wsparcie ONVIF 
 • SNV (Supreme Night Visibility) 
 • Smart Stream II
 • 3D Noise Reduction
 • Smart IR 

Roczny okres ochrony! -  Bezpieczeństwo Trend Micro 

Nagranie z kamery:

Dzięki aplikacji VIVOCloud użytkownicy, mogą w szybki sposób skonfigurować ustawienia funkcji kamery, alarmów, powiadomień push, nagrywania zgodnie z harmonogramem. Na przykład na urządzeniu przenośnym będzie wyświetlał się komunikat ostrzegawczy, informujący gdy wystąpią określone zdarzenia, takie jak: nietypowy ruch. Ponadto użytkownicy mogą udostępnić strumień wideo z 4 innymi osobami, w celu jednoczesnego podglądu z monitoringu.
Jeżeli akurat użytkownik ma problem ze swoim urządzeniem mobilnym lub po prostu woli oglądać obraz na większym ekranie, dzięki dodatkowemu, darmowemu portalowi VIVOCloud jest to także możliwe. VIVOCloud zapewnia dostęp do tej usługi w dowolnej przeglądarce internetowej.

W celu zapewnienia dobrej jakości obrazu w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, zwłaszcza w porze nocnej, kamera wyposażona została w mechaniczny filtr IR oraz oświetlacz Smart IR efektywny do 20 metrów w całkowitej ciemności. Dzięki funkcji Smart IR kamera automatycznie dostosowuje siłę strumienia do odległości obiektu, tak aby go nie prześwietlić lub nie zaciemnić.

Smart Stream II to technologia pozwalająca w rozsądny sposób gospodarować przepustowością łącza przy zachowaniu wysokiej jakości rejestrowanego materiału. Standardowo użytkownicy zmuszani są do ograniczenia jakości rejestrowanego obrazu tylko dlatego, że nie dysponują odpowiednim łączem sieciowym. Smart Stream II, jest złotym środkiem, pozwalającym na utrzymanie wysokiej jakości obrazu i efektywne wykorzystanie pasma sieciowego. Użytkownicy mogą odpowiednio wcześniej zdefiniować miejsca, które mają być rejestrowane z wyższą jakością (regiony zainteresowań) lub mogą ustawić automatyczną rejestrację dla obiektów ruchomych. W rezultacie wszystkie interesujące użytkownika elementy, pozostają zachowane w najwyższej jakości, natomiast pozostałe (najczęściej nic nie znaczące tło) rejestrowane są w minimalnej jakości.

Funkcja SNV (Supreme Night Visibility) pozwala na dokładne monitorowanie w kolorze w warunkach słabego oświetlenia. W niektórych bowiem sytuacjach, jakość obrazu jaką uzyskujemy po włączeniu IR jest niewystarczająca, zwłaszcza, gdy kolor może być czynnikiem decydującym o sukcesie. Na przykład rysy twarzy, kolor włosów danej osoby, oczu, skóry czy ubrania.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kamera IP VIVOTEK FD8169A

Kamera IP VIVOTEK FD8169A

         

2 MP • H.264/MJPEG • SNV • Smart stream II  • 3DNR  • Slot na kartę MicroSD/SDHC