Kamera IP VIVOTEK FE9391-EV - 3 lata gwarancji

Vivotek Inc

FE9391-EV

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!

1 230 € brutto

H.265 • 12MP • 360° Panomorph View • PPTZ • 360° 20M IR • Smart IR II • IP66 • IK10 • Norma transportowa EN50155

Więcej szczegółów

ProducentVIVOTEK
ModelFE9391-EV
ZastosowanieZewnętrzne
Rozdzielczość12 MP
Przetwornik obrazu1/1.7" Progressive CMOS in 4000x3000
Typ obiektywuStałoogniskowy
Jasność obiektywuF 2.2
Ogniskowaf : 1.29 mm
Kąt widzenia180° (Poziom), 180° (Pion), 180° (Przekątna)
Dzień / NocTak
Doświetlacz IRTak
Zasięg IR20 metrów, Smart IR II
Minimalne oświetlenie0.18 Lux @ F2.2 (Kolor) pow. 0.001 Lux @ F2.2 (Cz/B)
Maksymalna rozdzielczość wideo2816x2816
Klatki na sekundę (fps)20 fps @ 2816x2816
Kompresja wideoH.265, H.264, MJPEG
Ilość strumieni4
Technologia WDR / View-DRWDR Enhanced
Redukcja szumów3DNR
ZasilaniePoE / DC 12V
Pobór prąduMax. 25 W
Wejścia/Wyjścia Cyfrowe1/1
Obsługa audioDwukierunkowe audio, wbudowany mikrofon, wejście mikrofonu, wyjście audio
Kompresja audioG.711, G.726
Klasa szczelności, wandaloodpornośćIP66, IK10
WymiaryØ 160 x 61.7 mm
Zakres temperatur pracyFE9391-EV (DC12V): -40°C ~ +50°C (-40°F ~ +122°F) FE9391-EV (PoE): -20°C ~+50°C (-4°F ~ +122°F)
Funkcje dodatkoweSmart Stream II, Smart IR II
Gwarancja36 miesięcy

VIVOTEK FE9391-EV to tzw. fisheye z oświetlaczem IR, model z nowej generacji kamer oferujący obsługę kompresji H.265 następca modelu FE8391-V. Kamera została wyposażona w specjalnie dobrany 12 Mpix przetwornik, co gwarantuje doskonałą jakość. Dzięki wykorzystaniu najnowszego panomorficznego obiektywu prezentuje szczegółowy obraz w widoku 360° bez tak  zwanych martwych stref, przy montażu urządzenia  na suficie lub podłodze. Zastosowanie panomorficznego obiektywu, pozwoliło uzyskać  znaczną poprawę obrazu, poprzez zmniejszenie zniekształceń przy krawędziach. Dzięki tak ekstremalnie szerokiemu kątowi widzenia, kamera może objąć swoim zasięgiem rozległy teren, zastępując tym samym nawet kilka tradycyjnych kamer i szczególnie polecana jest do wykorzystania w przypadku obserwacji ogromnych, otwartych jak i zamkniętych przestrzeni m.in. hali magazynowych i  produkcyjnych, centrów handlowych, parkingów, dworców, placów miejskich, skrzyżowań.

W modelu tym zastosowano unowocześniony Smart IR II z systemem Adaptive IR. Specjalne diody IR, w które wyposażona jest kamera, mogą w tym modelu świecić razem lub oddzielnie, tym samym zapewniając najlepsze oświetlenie, dostosowane do sceny i panujących warunków oświetleniowych, jednocześnie eliminując miejsca prześwietlone, jak i obszary niedoświetlone.

FE9391-EV to jeden z pierwszych modeli umożliwiających dokonywanie zaawansowanej analizy treści wideo (VCA). Sprawia to, że kamera jest doskonałym narzędziem, które jest w stanie poinformować użytkownika o wystąpieniu interesującego go zdarzenia.
W modelu tym dostępna jest także funkcja wykrywania tłumu, ulepszona funkcja detekcji obiektów, a to z kolei ma wpływ na zmniejszenie ilości występowania tzw. fałszywych alarmów.

Dzięki zastosowaniu w kamerze technologii Smart Stream II i kompresji H.265 można przesyłać wysokiej jakości wideo nawet przy ograniczonej przepustowości łącza internetowego, a także zmniejszyć przestrzeń dyskową archiwum przy zachowaniu wysokiej jakości zapisu- nawet o 80%.

Atutem VIVOTEK jest przetwarzanie tzw. prostowanie (ang. dewrap) specyficznego rodzaju obrazu uzyskiwanego z kamery typu fisheye, bezpośrednio w kamerze. Dzięki temu użytkownik może korzystać z bardziej przyjaznych i użytecznych formatów obrazu nawet w przeglądarce internetowej (nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie).
Dostępnych jest 10 różnych widoków: oryginalny (okrągły), panoramiczny i do 8 widoków regionalnych czyli wybranych fragmentów z widoku oryginalnego w formie już “wyprostowanej”.

Kolejną tzw. inteligentną funkcją, podnoszącą bezpieczeństwo jest Tampering Detection, która powiadamia o wszelkiego rodzaju próbach związanych z naruszeniem kamery.  Dzięki temu kamera jest w stanie poinformować użytkownika o wszelkich incydentach jak na przykład  zasłonięcie lub zamalowanie obiektywu.

Warto wspomnieć także o funkcji – Defog, która wpływa na poprawę obrazu w czasie pojawienia się mgły lub dymu, także pozwala na uwydatnienie szczegółów obrazu w przypadku opadów deszczu czy śniegu. Istotnym elementem jest wbudowany mikrofon umożliwiający zapis dźwięku na odległość  do 5 metrów,  zewnętrzne wyjście audio, a także funkcja Audio Detection. Dzięki temu możliwe jest uruchomienie alarmu i/lub rozpoczęcie nagrywania w momencie zarejestrowania niepokojącego dźwięku przekraczającego wskazany poziom.  

Kamera FE9391-EV jest wyposażona w mechaniczny filtr IR i technologię WDR Enhanced, dzięki czemu kamera zapewnia optymalną jakość obrazu i widoczność w warunkach wysokiego kontrastu, jak np. scena wejścia do budynku. Technologia redukcji szumów 3DNR umożliwia uchwycenie wyraźnego obrazu, bez zakłóceń nawet w słabym oświetleniu.

Model ten został wykonany z myślą o użytku w trudnych warunkach atmosferycznych. Obudowa kamery, dzięki  klasie szczelności IP66, jest odporna na wszelkie niekorzystne oddziaływania zjawisk pogodowych, takich jak silne opady deszczu, wysoka wilgotność czy kurz. Dodatkowo metalowa, wandaloodporna obudowa IK10 zapewnia urządzeniu ochronę przed jakimikolwiek aktami wandalizmu, uderzeniami czy próbami zniszczenia kamery.

Kamera jest zgodna z wymaganiami normy EN50155. Jako urządzenie przeznaczone także dla środków transportu, wykonana została zgodnie z międzynarodowymi regulacjami, tym samym przechodziła szczegółowe testy na palność, wibracje, zmiany temperatur, wilgotność, oddziaływania elektryczne i elektromagnetyczne.Wymiary

Panoramiczny widok dookólny 360°(montaż na suficie i w podłodze), widok panoramiczny 180° (montaż na ścianie)
Wbudowany oświetlacz typu Smart IR II do 20 metrów
Smart Stream II w celu optymalizacji wydajności pasma
WDR Enhanced poprawa obrazu w miejscach o wysokim kontraście oświetlenia
Dwukierunkowe audio - wbudowany mikrofon i wyjście audio
ePTZ – cyfrowa regulacja zbliżenia i poruszania się po obrazie
Odświeżanie 20 kl/sek przy rozdzielczości 2816x2816 (12 Mpix)
Zgodność z normą EN50155
Wandaloodporna obudowa IK10
Odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, klasa szczelności IP66, praca w skrajnych temperaturach -40°C - +50°C

Trzy letni okres ochrony! -  Bezpieczeństwo Trend Micro 

W celu zapewnienia dobrej jakości obrazu w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, zwłaszcza w porze nocnej, kamera wyposażona została w mechaniczny filtr IR oraz oświetlacz Smart IR II efektywny do 20 metrów w całkowitej ciemności. Dzięki funkcji Smart IR kamera automatycznie dostosowuje siłę strumienia do odległości obiektu, tak aby go nie prześwietlić lub nie zaciemnić.

Smart Stream II to technologia pozwalająca w rozsądny sposób gospodarować przepustowością łącza przy zachowaniu wysokiej jakości rejestrowanego materiału. Standardowo użytkownicy zmuszani są do ograniczenia jakości rejestrowanego obrazu tylko dlatego, że nie dysponują odpowiednim łączem sieciowym. Smart Stream II, jest złotym środkiem, pozwalającym na utrzymanie wysokiej jakości obrazu i efektywne wykorzystanie pasma sieciowego. Użytkownicy mogą odpowiednio wcześniej zdefiniować miejsca, które mają być rejestrowane z wyższą jakością (regiony zainteresowań) lub mogą ustawić automatyczną rejestrację dla obiektów ruchomych. W rezultacie wszystkie interesujące użytkownika elementy, pozostają zachowane w najwyższej jakości, natomiast pozostałe (najczęściej nic nie znaczące tło) rejestrowane są w minimalnej jakości.

Nagroda "Nowy Produkt Roku 2018" (The New Product of the Year Award)