Nowy Kamera IP VIVOTEK FE9180-H

Kamera IP VIVOTEK FE9180-H

FE9180-H

Nowy produkt

320 € brutto

5MP • H.265H/H.264/MJPEG • 180° widok panoramiczny / 360° widok dookólny • WDR Pro • Dewarp - prostowani obrazu •Kompaktowy rozmiar

Więcej szczegółów

ProducentVIVOTEK
ModelFE9180-H
ZastosowanieWewnętrzne
Rozdzielczość5 MP
Przetwornik obrazu1/2.7" Progressive CMOS
Typ obiektywustałoogniskowy
Jasność obiektywuF2.25
Ogniskowaf: 1.16 mm
Kąt widzenia180° (Poziom) 180° (Pion) 180° (Przekątna)
Dzień / NocNie
Doświetlacz IRNie
Minimalne oświetlenie0.25 Lux @ F2.25 (Kolor), 50IRE 0.13 Lux @ F2.25 (Kolor), 30IRE
Maksymalna rozdzielczość wideo1920x1920
Klatki na sekundę (fps)15 fps @ 1920x1920
Kompresja wideoH.265, H.264, MJPEG
Ilość strumieni3
Technologia WDR / View-DRWDR Pro
Redukcja szumówTak, 3DNR
ZasilaniePoE
Pobór prąduMax. 3.6 W
Wejścia/Wyjścia Cyfrowe1
Obsługa audiojednokierunkowe audio, wbudowany mikrofon (zasięg 5 metrów)
Wymiary94 x 39 mm
Zakres temperatur pracy-10°C ~ 50°C (14°F ~ 122°F)
Funkcje dodatkoweSmart Stream III, VIVOCloud
Gwarancja24 miesiące

Kamera IP VIVOTEK FE9180-H to kolejna w ofercie VIVOTEK wysokiej jakości, kompaktowych rozmiarów kamera typu fisheye o średnicy zaledwie 94 mm. Jest to udoskonalony następca modelu FE8180 posiadający lepszą technologię WDR Pro, która zapewnia uzyskanie czytelnego i użytecznego obrazu dla scen o dużym kontraście jak np. scena wejścia do budynku. Ponadto kamera wykorzystuje już kolejną, jeszcze lepszą technologię Smart Stream III, która w połączeniu z kompresją H.265 umożliwiają przesyłanie wysokiej jakości wideo nawet przy ograniczonej przepustowości łącza internetowego, a także pozwalają zmniejszyć przestrzeń dyskową archiwum przy zachowaniu wysokiej jakości zapisu- nawet o 90%! Dodatkowo kamera posiada wbudowany mikrofon umożliwiający zapis dźwięku na odległość do 5 metrów.
Kamera posiada także tzw. inteligentną funkcją, podnoszącą bezpieczeństwo - Tampering Detection, która powiadamia o wszelkiego rodzaju próbach związanych z naruszeniem kamery. Dzięki temu kamera jest w stanie poinformować użytkownika o wszelkich incydentach jak na przykład zasłonięcie lub zamalowanie obiektywu. Możemy ją zainstalować na ścianie – i uzyskać panoramiczny obraz 180° lub na suficie i obserwować 360°. Jedna kamera FE9180-H może zastąpić od trzech do czterech standardowych kamer CCTV, redukując tym samym koszty budowy systemu. 
Elegancka i dyskretna kamera dedykowana jest do wnętrz obiektów, takich jak: sklepy, hotele, restauracje, banki, szkoły, czy obiekty użyteczności publicznej.

FE9180-H oferuje różne ustawienia wyświetlania, do różnych zastosowań montażowych w tym oryginalny widok przestrzenny, panoramiczny, widok wybranego obszaru (regionalny). Dzięki najnowszym rozwiązaniom do przetwarzania obrazu, zdjęcia sferyczne zrobione z kamery ”fisheye”, można przekształcić w konwencjonalny prostoliniowy obraz do przeglądania i analizy. Ponadto w panoramicznym i regionalnym trybie wyświetlania, użytkownik może użyć funkcji ePTZ, łatwo powiększyć i skupić się na obszarze zainteresowania (ROI).

Wymiary:

Odświeżanie 15 kl/sek przy rozdzielczości 1920x1920 (5 MP)
180° obraz panoramiczny oraz 360° dookólny
WDR Pro poprawa obrazu w miejscach o wysokim kontraście oświetlenia
Smart Stream III w celu optymalizacji wydajności pasma
ePTZ cyfrowa regulacja zbliżenia i poruszania się po obrazie
Wbudowany slot MicroSD/SDHC/SDXC
Dewarp - funkcja prostowania obrazu
Redukcja szumów 3DNR
Bezpłatna aplikacja VIVOCloud do zarządzania monitoringiem w chmurze
Wbudowany mikrofon
Możliwość dokupienia adapteru zapewniającego pochylenie kamery o 15°

Dzięki funkcji WDR Pro, kamera jest w stanie wyraźnie uchwycić szczegóły sceny o dużych kontrastach oświetlenia zarówno w dzień jak i w nocy. WDR Pro – to technologia bardziej zaawansowana niż WDR Enhanced. Kamera wykonuje dwa zdjęcia (jedno z krótkim czasem naświetlania, drugie z długim). Zdjęcie z krótkim czasem naświetlania eksponuje miejsca prześwietlone, a z długim czasem naświetlania niedoświetlone. Procesor dzięki odpowiedniemu algorytmowi łączy obie klatki w taki sposób, by przedstawić całość w najlepszym ujęciu, na osobno złożonej klatce. Zakres obsługiwanej dynamiki tej technologii to – do 100 dB.

Smart Stream III to kolejna już generacja technologii pozwalająca w rozsądny sposób gospodarować przepustowością łącza przy zachowaniu wysokiej jakości rejestrowanego materiału. Standardowo użytkownicy zmuszani są do ograniczenia jakości rejestrowanego obrazu tylko dlatego, że nie dysponują odpowiednim łączem sieciowym. Smart Stream III, to jeszcze większa kompresja w porównaniu ze Smart Stream II (składa się ze Smart Stream II + Smart Q + Smart FPS), pozwalającym na utrzymanie wysokiej jakości obrazu i efektywne wykorzystanie pasma sieciowego. Użytkownicy mogą odpowiednio wcześniej zdefiniować miejsca, które mają być rejestrowane z wyższą jakością (regiony zainteresowań) lub mogą ustawić automatyczną rejestrację dla obiektów ruchomych. W rezultacie wszystkie interesujące użytkownika elementy, pozostają zachowane w najwyższej jakości, natomiast pozostałe (najczęściej nic nie znaczące tło) rejestrowane są w minimalnej jakości.

Dzięki aplikacji VIVOCloud użytkownicy, mogą w szybki sposób skonfigurować ustawienia funkcji kamery, alarmów, powiadomień push, nagrywania zgodnie z harmonogramem. Na przykład na urządzeniu przenośnym będzie wyświetlał się komunikat ostrzegawczy, informujący gdy wystąpią określone zdarzenia, takie jak: nietypowy ruch. Ponadto użytkownicy mogą udostępnić strumień wideo z 4 innymi osobami, w celu jednoczesnego podglądu z monitoringu.
Jeżeli akurat użytkownik ma problem ze swoim urządzeniem mobilnym lub po prostu woli oglądać obraz na większym ekranie, dzięki dodatkowemu, darmowemu portalowi VIVOCloud jest to także możliwe. VIVOCloud zapewnia dostęp do tej usługi w dowolnej przeglądarce internetowej.