Kamera IP VIVOTEK IP8160

Vivotek Inc

IP8160

Nowy produkt

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

143 € brutto

Smart Stream II • AEC • PoE • Compact Size

Więcej szczegółów

ProducentVIVOTEK
ModelIP8160
ZastosowanieWewnętrzne
Rozdzielczość2 MP (FullHD)
Przetwornik obrazu1/2.9" Progressive CMOS
Typ obiektywuStałoogniskowy
Jasność obiektywuF1.8
Ogniskowaf: 2.8 mm
Kąt widzenia113° (Poziom), 63° (Pion, )136° (Przekątna)
Dzień / NocTak
Doświetlacz IRTak
Zasięg IR8 m, IR LED*2
Minimalne oświetlenie0.07 Lux @ F1.8 (Kolor) pow. 0.01 Lux @ F1.8 (Cz/B)
Maksymalna rozdzielczość wideo1920x1080
Klatki na sekundę (fps)30 fps @ 1920x1080 15 fps @ 1920x1080
Kompresja wideoH.264 & MJPEG
Ilość strumieni3
Technologia WDR / View-DRWDR Enhanced
Redukcja szumów3DNR
ZasilaniePoE
Pobór prąduMax. 5.5 W
WymiaryØ 66 x 38.9 mm
Zakres temperatur pracy0°C ~ +40°C (32°F ~ +104°F)
Funkcje dodatkoweSmart Stream II, AEC, WiFi, Compact Size
Gwarancja24 miesiące

IP8160 to stylowy model, 2MP z oświetlaczem typu Smart IR i jedna z najmniejszych kamer sieciowych, doskonale nadaje się do monitorowania przestrzeni znajdujących się wewnątrz obiektów. Dzięki kompaktowym rozmiarom kamera może idealnie wkomponować się w wystrój biur, sklepów, domów czy innych przestrzeni użyteczności publicznej. Łatwy i szybki montaż wraz z instalacją oraz możliwość zasilania kamery za pomocą PoE to dodatkowe zalety tego modelu.

Dzięki zastosowaniu w kamerze technologii Smart Stream II i kompresji H.264 można przesyłać wysokiej jakości wideo nawet przy ograniczonej przepustowości łącza internetowego, a także zmniejszyć przestrzeń dyskową archiwum przy zachowaniu wysokiej jakości zapisu- nawet o 50%.
Kamera wyposażona została w oświetlacz typu Smart IR o zasięgu do 8 metrów. Dzięki tej funkcji uzyskujemy dobrej jakości obraz w zupełnie ciemnym pomieszczeniu, przy zupełnym braku sztucznego oświetlenia.
Istotnym elementem jest wbudowany głośnik i mikrofon umożliwiający zapis dźwięku na odległość do 5 metrów, w bardzo dobrej jakości dzięki Acoustic Echo Cancellation (AEC).

Kamera IP8160 jest wyposażona w technologię WDR Enhanced, dzięki czemu zapewniona jest optymalna jakość obrazu i widoczność w warunkach wysokiego kontrastu, jak np. scena niedoświetlonego biura i wpadających przez okno promieni słonecznych. Technologia redukcji szumów 3DNR umożliwia uchwycenie wyraźnego obrazu, bez zakłóceń nawet w słabym oświetleniu.
Warto wspomnieć także o funkcji – Defog, która wpływa na poprawę obrazu i uwydatnienie szczegółów sceny w czasie pojawienia się dymu.

Kamera posiada także tzw. inteligentne funkcje, podnoszące bezpieczeństwo. Tampering Detection, która powiadamia o wszelkiego rodzaju próbach związanych z naruszeniem kamery. Dzięki temu kamera jest w stanie poinformować użytkownika o wszelkich incydentach jak na przykład zasłonięcie lub zamalowanie obiektywu. Z kolei funkcja Video Motion Detection umożliwia wykrycie ruchu w obszarze poddanym obserwacji. Inną bardzo przydatną funkcją jest Maska prywatności - pozwala ona na wykluczenia miejsc, które nie mają być poddawane obserwacji, jednocześnie nie wpływając na zmianę obszaru widzenia kamery. Natomiast detekcja audio umożliwia uruchomienie alarmu i/lub rozpoczęcie nagrywania w momencie zarejestrowania niepokojącego dźwięku przekraczającego wskazany poziom.
Wbudowany slot na karty SD/SDHC/SDXC oferuje lokalne przechowywanie obrazu, pozwalając zapobiec utracie danych w przypadku braku połączenia z siecią.

Wymiary

Kompaktowy design
Odświeżanie 30 kl/s w rozdzielczości 1920×1080
Funkcja Acoustic Echo Cancellation (AEC) w celu zapewnienia lepszej jakości dźwięku
Dwukierunkowe audio i wbudowany mikrofon
Wbudowany slot kart MicroSD/SDHC/SDXC
Zasilanie PoE
Oświetlacz IR efektywny do 8 metrów
Smart Stream II w celu optymalizacji wydajności pasma
Smart IR w celu uniknięcia zjawiska prześwietlenia obiektu

Roczny okres ochrony! -  Bezpieczeństwo Trend Micro 

W celu zapewnienia dobrej jakości obrazu w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, zwłaszcza w porze nocnej, kamera wyposażona została w mechaniczny filtr IR oraz oświetlacz Smart IR efektywny do 8 metrów w całkowitej ciemności. Dzięki funkcji Smart IR kamera automatycznie dostosowuje siłę strumienia do odległości obiektu, tak aby go nie prześwietlić lub nie zaciemnić.

Smart Stream II to technologia pozwalająca w rozsądny sposób gospodarować przepustowością łącza przy zachowaniu wysokiej jakości rejestrowanego materiału. Standardowo użytkownicy zmuszani są do ograniczenia jakości rejestrowanego obrazu tylko dlatego, że nie dysponują odpowiednim łączem sieciowym. Smart Stream II, jest złotym środkiem, pozwalającym na utrzymanie wysokiej jakości obrazu i efektywne wykorzystanie pasma sieciowego. Użytkownicy mogą odpowiednio wcześniej zdefiniować miejsca, które mają być rejestrowane z wyższą jakością (regiony zainteresowań) lub mogą ustawić automatyczną rejestrację dla obiektów ruchomych. W rezultacie wszystkie interesujące użytkownika elementy, pozostają zachowane w najwyższej jakości, natomiast pozostałe (najczęściej nic nie znaczące tło) rejestrowane są w minimalnej jakości.

Zobacz nagranie z kamery IP8160

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kamera IP VIVOTEK IP8160

Kamera IP VIVOTEK IP8160

Smart Stream II • AEC • PoE • Compact Size